Síť a účty ICQ

Q: Ještě nemám ICQ registraci, jak si zřídím účet?

Buď přímo v Jimmovi nebo na adrese https://www.icq.com/register/ si zřídíte účet, obdržíte devítimístné číslo, takzvané UIN, které je jediným vaším jednoznačným identifikátorem, všechna ostatní pole jako přezdívka či jméno jsou libovolná a nepovinná. Heslo a UIN číslo si dobře poznamenejte, můžete jej využívat do té doby, než bude ICQ síť zrušena (marketingoví machři to označují jako „doživotně“). Toto číslo pak můžete používat v jakémkoliv ICQ klientovi (oficiálním, webovém Meebo.com, v Mirandě, v Jimmovi, QIPu, zkrátka kde chcete).

Q: Někdy mi neodpovídají servery k připojení, jaké jsou další alternativy?

64.12.200.89
64.12.161.153
64.12.161.185
205.188.153.97
205.188.153.98
205.188.179.233
login.oscar.aol.com
login.glogin.messaging.aol.com

Q: Co znamená „stínové připojení“?

Pokud je tato možnost povolena, provede Jimm spojení na adresu http://shadow.jimm.org/, přenese při něm nula kilobajtů a ponechá spojení aktivní. Aby bylo připojení uskutečněno, potřebuje Jimm provést dvě socketová spojení. Jelikož však některé telefony nedovedou vytvořit ono druhé poté, co bylo první ukončeno, musí být to první udržováno v pozadí. Zatím jediný známý telefon, který toto vyžaduje, je Nokia 6230i.

Q: Co znamená „bezpečné přihlášení“?

Heslo je odesláno na server při přihlašování nikoliv ve standardní ICQ formě, ale je zašifrováno metodou MD5.

Q: Co znamená „asynchronní přenos“?

Tato volba je též určena pro starší telefony, které obsahují chybu ve firmware stran síťového připojení, využívá metodu „polling“ místo „blocking“. Je-li aktivní, vytěžuje více procesor telefonu a může o něco rychleji vybíjet akumulátor.

Q: Po chvíli se mi Jimm odpojí a zase připojí, co můžu nastavit?

Zkuste zaškrtnout v možnostech sítě Asynchronní přenos, případně zkrátit interval udržovacího paketu z výchozích 120 vteřin na nižší hodnotu.