Download

stahnout


Oficiální Jimm.org – stabilní verze

V této verzi by se neměly nacházet žádné větší chyby, byla dobře otestována a je doporučena k běžnému používání. Lze jí získat z těchto zdrojů:

 • Stažení do počítače kompletní balík ze SourceForge.net, který v ZIPu obsahuje pohromadě verze pro všechny dostupné druhy mobilů, všechny dostupné moduly, jazykové mutace a zdrojové kódy. Doporučeno pro odborníky, archiv má přes 40MB!
 • Stažení do počítače pomocí webového nástroje Constructor, ve kterém si jednoduše naklikáte, co chcete (a to také dostanete)
 • Stažení přímo do mobilu zadáním adresy wap.jimm.org do wapového prohlížeče, i zde vás čeká jednoduchý a přehledný Download assistant

Oficiální Jimm.org – noční sestavení

V nočním sestavení bývají nové experimentální funkce, které autory zrovna napadly, ale nejsou dostatečně odzkoušené. Jsou to jakési betaverze pro odvážné. Ze zkušenosti ale můžeme říci, že je klidně možné je bez obav používat, kdykoliv se můžete případně vrátit ke stabilní oficiální verzi. Lze získat z těchto zdrojů:

 • Stažení do počítače ze stránky Jimm Nightly
 • Stažení do počítače pomocí webového nástroje Constructor, ve kterém si jednoduše naklikáte, co chcete (a to také dostanete)
 • Stažení přímo do mobilu zadáním adresy www.jimm.org/wap do wapového prohlížeče, i zde vás čeká jednoduchý a přehledný Download assistant

Neoficiální XaTTaB modifikace

Toto je nezávislá vývojová větev Jimma z Ruska, která vychází z oficiálních zdrojových kódů (neboť Jimm je vyvíjen pod GPL licencí) a přidává různé funkce, které Jimma posouvají ještě blíže klasickým stolním ICQ klientům (více na stránce Informace o aplikaci). Lze získat z těchto zdrojů:

Neoficiální Aspro modifikace

Také nezávislá vývojová větev z Ruska, mění především vzhled plovoucích nabídek. Významné funkční změny v komunikaci ale nenaleznete. Lokalizován je jak do češtiny, tak do slovenštiny. Chcete-li vyzkoušet, stahujte z těchto zdrojů:

 • Stažení do počítačem výběrem verze ze stránky projektu
 • Stažení do počítače slovensky lokalizovaným online konstruktérem
 • Stažení do mobilu slovensky lokalizovaným online WAP konstruktérem na adrese http://jimm-constructor.net.ru/icq/sk/index.wml
 • Stažení do PDA slovensky lokalizovaným online konstruktérem na adrese http://jimm-constructor.net.ru/icq/sk/index.xhtml
 • Jimm Aspro mod klient pro síť Mail.ru
 • Jimm Aspro mod klient pro síť Jabber

J2ME emulátor

Máte-li chuť si Jimma vyzkoušet, jak asi bude zhruba vypadat v provozu na telefonu, stáhněte si emulátor J2ME aplikací.
První možností je Sun Java Wireless Toolkit vhodný přímo pro vývojáře takových programů.
Jednodušší a úspornější volbou je potom tvorba samospustitelné verze pro Windows. Když nad tím přemýšlím, můžete si takto vytvořit poměrně funkční ICQ klon přenositelný na USB klíčence. Zde je návod:

 1. Stáhněte si libovolnou verzi Jimma, postačí .jar soubor
 2. Stáhněte si Kwyshellův MIDP2EXE a zároveň i Runtime Library
 3. Do libovolného adresáře vybalte Midp2Exe.exe, MidpRuntimeDLL.dll a Jimm.jar
 4. V příkazovém řádku zadejte Midp2Exe.exe -jar jimm.jar
 5. Vytvoří se jimm.exe, který (pokud máte vybalený MidpRuntimeDLL.dl) jde spustit