Instalace

Aplikaci Jimm lze nainstalovat v principu dvěma způsoby – tím, že si jej stáhnete z internetového umístění přímo do mobilu (a mobil se vás zeptá, zda rovnou nainstalovat) anebo tím, že si stáhnete JAR archiv do počítače a ten pak přenesete do telefonu k tomu určenou aplikací přes propojovací kabel či bluetooth spojení.

Stažení rovnou do mobilu

V sekci Download jsou uvedeny všechny zásadní zdroje, ze kterých je možné stáhnout aplikaci přímo do telefonu. Nejlepší je použít některý z online download asistentů, který vám dá na výběr verzi, jazyk, volitelné moduly a sestavení pro konkrétní typ telefonu.
Ve svém telefonu hledejte funkci „Přejít na adresu“ či „Přejít na URL“, případně konzultujte tištěný manuál, jak se otevírají webové adresy.
Příklad Nokia 6230i: Menu -> Web -> Jdi na adresu

Stažení do počítače

To už vyžaduje jisté znalosti práce s PC, předpokládá se, že si stáhnete JAR archiv na svůj pevný disk z internetu, že vlastníte funkční propojení mobil<-> PC a dovedete pomocí dodaného software aplikaci nainstalovat. Nebývá to nic těžkého, Nokia má svůj balík Nokia PC Suite, přes který lze instalovat aplikace velmi snadno, stačí jen, že v Průzkumníkovi Windows poklepete na JAR soubor myší a Nokia PC Suite vám nabídne instalaci (je-li správně spojený telefon pomocí kabelu či bluetooth).
Pozn.: JAR soubor nestačí nakopírovat na paměťovou kartu, tím se instalace neprovede.