Základy úprav

Jste-li zdatní v práci s grafickými formáty, ovládáte některý z programů na zpracování obrázků či se vyznáte ve výrobě a konverzi zvukových formátů, můžete si aplikaci Jimm přizpůsobit k obrazu svému.

Q: Co je to .JAR?

JAR je ve své podstatě přejmenovaný ZIP archiv, do kterého se jde podívat jakýmkoliv programem na práci se ZIPem. Nejjednodušší je nahlédnout do JARu pomocí Total Commanderu klávesou Ctrl+PageDown. Uvnitř archivu se nachází javové knihovny, třídy, zdrojové obrázky s grafikou a zvuky.

Q: Co je to .JAD?

To je textový popisovač mobilní javové aplikace, některé telefony či instalátory bez něj nenainstalují aplikaci korektně. Takto vypadá uvnitř:
Manifest-Version: 1.0
Ant-Version: Apache Ant 1.7.0Beta2
Created-By: Jimm Project
MIDlet-Name: Jimm
MIDlet-Version: 0.5.1
MIDlet-Vendor: Jimm Project
MIDlet-Jar-URL: Jimm.jar
MIDlet-Jar-Size: 167985
MIDlet-Icon: icon.png
MicroEdition-Profile: MIDP-2.0
MicroEdition-Configuration: CLDC-1.0
MIDlet-Description: J2ME ICQ clone
MIDlet-Info-URL: http://www.jimm.org/
MIDlet-1: Jimm,icon.png,jimm.Jimm
Jimm-Version: 0.5.1
Background: True
FlipInsensitive: True

Pro tuningáře jsou jednotlivé řádky samovysvětlující, nejpodstatnější je URL a Size, které se musí dodržet. Z JAR souboru je možné JAD vygenerovat pomocí aplikace JAD generator. Tento soubor by se též měl nacházet uvnitř JAR archivu v adresáři META-INF a jeho jméno by mělo být MANIFEST.MF!

Q: Existuje nějaký emulátor, abych nemusel aplikaci pořád nahrávat do mobilu a spouštět?

Ano, v sekci Download doporučujeme nástroj pro vývojáře Sun Java Wireless Toolkit anebo jednodušší MIDP2EXE, který vytvoří z JAR archivu EXE soubor spustitelný pod Windows